Primitivo di Manduria je italské víno, které si zamilujete

Hluboký purpurový odstín, temnost, neprůhlednost, výjimečné aroma. Přesně tak by se dalo charakterizovat italské víno Primitivo di Manduria, jehož chuť si vás podmaní. Prvně ucítíte ostružiny, borůvky a černý bez, ovšem ovoce je postupně vyváženo kořenitostí, kterou vínu propůjčuje dubový sud. V následujících řádcích vám o této láhvi prozradíme více informací.

Italské víno Primitivo di Manduria zraje v dubových sudech po dobu nejméně šesti měsíců, takže výsledkem je zajímavá struktura doplněná o třísloviny a kyselinku. Suché červené víno se uchovává ideálně při teplotě 16 až 18 stupňů Celsia a na takovou teplotu by mělo být vychlazené i při podávání.

Vinice

Odrůda Primitivo, podle které má italské víno i název, se pěstuje na vinicích nedaleko oblasti Lizzana. Půda v této části země je typická načervenalou barvou, a tím pádem mají hrozny větší množství železitých složek. Hrozny se po dozrání sbírají ručně, a tím je zajištěna vskutku vysoká kvalita.

Po sklizení se víno fermentuje v nerezových tancích, a potom se přelívá do amerických barikových sudů, kde zraje dalších šest měsíců. Nakonec se stáčí do lahví, kde ještě dále víno zraje. Doporučuje se vypít v letech 2021 až 2023.

Kde italské víno koupit?

Jestliže hledáte internetový obchod zaměřený především na vína, nadchne vás VinoDoc s pestrým produktovým portfoliem. V nabídce má více než tisíc vzorků, takže je rozhodně z čeho vybírat. Samotný e-shop zastupuje více než 60 vinařství z Itálie, a tím se stal největším online specialistou na italská vína.

Zakoupit si můžete i sběratelské kousky, které by neměly chybět ve vašem archivu. VinoDoc vám doručí objednané zboží co nejdříve, abyste si mohli večer nalít skleničku a vychutnávat si ji u dobrého jídla. V neposlední řadě přes uvedenou stránku zakoupíte panenské olivové oleje či balzámové octy.